Octopus CB

Jak si najít buddyho?

Těžkou věcí je najít podobně smýšlející jedince, kteří se s vámi budou potápět.

Samostatné potápění s sebou nese poměrně dost ryzik. A pro začínajícho potápěče je jistě nedoporučitelníhodné. Ale jak si najít svého buddyho, který bude stejně orientovaný jako vy - lomy, jezera, moře, rybičky, vraky, focení, hloubky... Každý si jistě vybere jednu nebo i kombinaci věcí, které ho baví. A mít stálého buddyho je výhoda - zná vás, zná vaše návyky, po čase umí odhadnout vaší spotřebu vzduchu stejně dobře jako vy sami. Kde takového najít?

MARIOLA GROBELSKA - Unspash - ilustrační foto

Klub 

Kolem každé potápěčské školy se časem vytvoří třeba i neorganizovaný, ale většinou nějak organizovaný klub potápěčů vzešlých (většinou) právě z té školy. Neodtrhávejte se po skončení kurzu od nich a jezděte s nimi na klubové akce. Nejen, že se ještě něco přiučíte, ale pravděpodobně tam najdete dobré přátele a možná i buddyho. A jistě vám rádi ukáží blízké i vzdálené lokality, dají dobré tipy kam (a kdy) si zajet a kam naopak nemá moc cenu se vydávat.

Potápěčské dovolené

Nebojte se experimentovat a vydejte se na dovolenou za potápěním i sám (nebo se společníkem nepotápěčem). Většinou vás místní divebase s někým spojí. A může se stát, že z toho bude přátelství. 

Sociální sítě

Používajte sociální sítě. Na Facebooku třeba skupiny "Hledám buddyho", "Potápění", "Otvorené fórum potápačov" a jiné. A nenechte se otrávit různými heitery, kteří vaši první potápěčeskou fotku strhají na mraky. Těch je bohužel také plno. Instagram a TikTok určitě nějaké potápčské skupiny také má, ale ty mne minuly.

Rozmnožte řady z rodiny

Ukecejte své děti, bratrance, strýce, tety ať se také přidají k potápění. Budete mít v rodině sdílenou zálibu. Jak? Darovat jim třeba voucher do kurzu potápění.

Najít si potáčeského přítele je opravdu tak snadné, jak to vypadá. A pocit ze sdilené radosti a zážitků je mnohem silnější .